EKO Z TWOJĄ WOLĄ

Eko z Twoją Wolą

W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole jest realizowany Wolski Program Edukacyjny "Eko z Twoją WOLĄ".

Bierzemy udział w akcji "Tusz do paki!".
Na szkolnych korytarzach ustawione zostały odpowiednio oznakowane kartony, do których można wrzucać zużyte tusze z drukarek atramentowych. Dochód z akcji przeznaczony będzie na dokarmianie zwierząt w schronisku w Celestynowie.

Więcej informacji na stronie tuszdopaki.pl

Na jednej z godzin wychowawczych w klasie 6a rozmawialiśmy o wpływie różnych nałogów na nasze zdrowie i życie. Uczniowie mieli wiele refleksji na ten temat oraz przygotowali plakaty. Oto niektóre z nich.

Tekst: p. M. Granat

W ramach akcji "EKO Z TWOJĄ WOLĄ", uczniowie klasy 7b zrobili zbiórkę nakrętek. Jednocześnie ta inicjatywa wspiera chłopca chorego na SMA1.

Tekst: p. K. Cukrowska

Przez ostanie półtora roku uczyliśmy się jak być eko i zmieniliśmy nasze przyzwyczajenia tak, by zasłużyć na tytuł "Szkoły z Klasą". Uczniowie z 3b dali drugie życie starym firankom. Uszyli z nich ekologiczne torby wielorazowego użytku. Teraz, kiedy idą na zakupy, wkładają do nich warzywa i owoce i nie zaśmiecają środowiska foliowymi torbami.

Tekst: p. M. Zatorska

Materiały dotyczące działań w ramach projektu EKO z Twoją Wolą
w wolskich przedszkolach, szkołach podstawowych
i ponadpodstawowych

Plan działań

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach:

1. Dzielnicowym konkursie fotograficznym "W poszukiwaniu wiosny".
Konkurs fotograficzny SP25

2. Dzielnicowym konkursie poetyckim "Ja - EKObohaterski Mistrz Pióra".
Konkurs poetycki SP25

Konkursy są skierowane do uczniów klas 4-8. Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia.

Więcej szczegółów oraz regulamin w linkach.

Zapraszamy do aktywności zwłaszcza w zbliżającym się czasie wolnym. Może kogoś "dopadnie wena twórcza" lub podczas spaceru spodka niezwykły wiosenny widok warty sfotografowania.

22 marca obchodziliśmy światowy Dzień Wody.
Z tej okazji uczniowie klas: 6a, 6c i 7s wybrali się na wirtualną wycieczkę do Zespołu Stacji Filtrów w Warszawie. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób monitorowana jest jakość wody z rzeki Wisły oraz jakie korzyści czerpiemy z picia "kranówki". Rozmawialiśmy o tym dlaczego woda jest ważna oraz w jaki sposób racjonalnie z niej korzystać. Tworzyliśmy mapy myśli oraz przygotowaliśmy coś dobrego na bazie wody. więcej »

Tekst: p. M. Granat