Złoty jubileusz

(09.12.2011r.)

9 grudnia 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima przy ulicy Esperanto 5 w Warszawie odbyła się uroczystość obchodów 50 urodzin szkoły.
W sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście. Wśród nich m.in. pan Michał Szczerba Poseł na Sejm Rzeczpospolitej, pan Dariusz Puścian - Przewodniczący Rady Dzielnicy Warszawa Wola, pan Mieczysław Zmysłowski - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa Wola, pani Mariola Zielińska - Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Warszawa Wola, pan Mirosław Starzyński - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Warszawa Wola, pani Renata Piekut - Dyrektor Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty, Dyrektorzy Wolskich Szkół Podstawowych, przedstawiciele Policji, współpracujących ze szkołą organizacji pozarządowych oraz byli i obecni pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice i absolwenci z różnych roczników.
W pierwszej części obchodów wysłuchano krótkiego przemówienia pani Hanny Krupy Dyrektora Szkoły, w którym pani Dyrektor podziękowała pani Urszuli Kierzkowskiej Burmistrzowi Dzielnicy Warszawa Wola za sfinansowanie i umożliwienie zakupu prezentu dla szkoły. Z ciekawością wysłuchano przemówień zaproszonych Gości. Następnie osoby zgromadzone w sali miały okazję zapoznać się z historią szkoły uczestnicząc w projekcji filmu pt. "Wspomnienie o szkole", który zawierał wypowiedzi byłych i obecnych dyrektorów szkoły: pani Elżbiety Schmidt, pana Jerzego Kowalika, pani Grażyny Fehler oraz pani Hanny Krupy i pani Moniki Fiuk w-ce dyrektora szkoły. Film zawierał również fotograficzny reportaż życia szkolnego na przestrzeni minionych 50 lat.
Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do obejrzenia przestawienia z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli pt. "Pasażerowie lokomotywy". Występ przybliżył widzom utwory patrona szkoły Juliana Tuwima we współczesnej interpretacji, przeplatane akcentami muzycznymi - gitary, perkusja i tańce.
Na zakończenie przygotowano dla gości małą niespodziankę - pokaz tańca break dance w wykonaniu młodzieży z Klubu Gimnazjalisty "Gniazdo nr 17" (zadanie "Trzy tańce i orkiestra" współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa).
W ramach obchodów 50 - lecia szkoły zorganizowano na jej terenie wystawę kronik szkolnych z lat 1964 - 2011 oraz promocję książki pt. "Szkoło! Szkoło! Gdy cię wspominam, ...Oczy mam pełne łez". Wspomniana książka powstała przy współpracy uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 234 im. J. Tuwima w ramach zadania "Drugie życie książki" współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa.

8.14.40-15.25
9.15.30-16.15